AKO TO ZAČALO

 

Možno by vás zaujímalo, ako to celé u mňa začalo a prečo vlastne som tým, kým som. Moja cesta bola od malička veľmi rôznorodá ale zato krásna a inšpiratívna. Narodila som sa v malej dedinke na Liptove obklopená Nízkymi Tatrami. Do puberty bola moja každodenná súčasť príroda, stormy, hry s priateľmi, hudba a šport. Mala som to najkrajšie detstvo aké si viem predstaviť.

Do 14tich rokov sa celý môj život odohrával na Liptove.
Iné miesta som veľmi nepoznala. Potom som však popri oficiálnej škole objavila ešte jednu…školu života.
Postupne som sa stala modelkou. Ďalšie desaťročie nasledoval život pred objektívom a na cestách, domovom sa mi stala batožina a spoznala som veľký svet.
Bol to ťažký život no i veľmi obohacujúci.
Toľko krajín a kontinentov, kultúra a to čaro nepoznaného. Svet je veľký tak rozdielny a tak krásny. Čím viac človek vidí tým viac sa cíti človekom. Avšak takýto život má aj temnejšie stránky.

Jednou z nich bolo jedlo.
Už od malička som bola totiž tak trochu "iná". Narodila som sa s anémiou a skoliózou chrbtice. Moja každodenná súčasť bola od malička yoga a cvičenia ktoré slúžili k náprave.
Avšak ako by sa mohlo zdať, nebolo to to, čo mi skutočne zneprijémňovalo každodenný život.
Problémom bolo jedlo. Od malička som nemala rada mäso. Vlastne som nemala rada nič okrem čerstvého ovocia a zeleniny. Rada som sa s jedlom hrala, šprtala sa v ňom, jedla pomaly, veľa prežúvala...
Moje okolie to vyvádzalo z miery a hlavným dôvodom bol fakt, že som odmietala veľa jesť, dojesť celé jedlo na taniery a vôbec som nejedla mäso.
Akákoľvek snaha mojich blízkych a rôzne praktiky boli v tomto smere márne.
Časom ma to, samozrejme, predsa len naučili. Na chuť mäsa a veľa jesť, aby som vraj bola silná a pribrala.
Neskôr ma naučili aj na sladké. Veľa sladkého...

S cestovaním a modelingom však prišla nepravidelnosť stravy a ja som vždy radšej vymenila nepoznané pokrmy v danej krajine, za starý dobrý fast food alebo minútky.
Po tom, ako som prekročila prah dospelosti, vyskúšala som si život v niekoľkých krajinách. Ako aktívu modelku ma problém s neustále kolísajúcou váhou dohnal k všemožným zaručeným dietam … Tie mi váhu rozkolísali, samozrejme, ešte viac.
Najviac trpel môj žalúdok. Po pár rokoch diet som už priberala a chudla aj zo vzduchu a hlavne už bolo jedno čo som zjedla, všetko mi robilo probém stráviť.
Pleť prestávala vyzerať bezchybne. Vlasy a nehty sa mi lámali… 

V istej fáze som sa rozhodla dať natrvalo STOP tomuto nevyhovujúcemu stavu. Začala som sa v oblasti jedla vzdelávať.  V pravý čas mi do života prišiel človek, ktorý ma inšpiroval k dovtedy nepoznanému vegánstvu. Po prečítaní mnohých kníh, článkov a štúdií som bola plne rozhodnutá veganstvo vyskúšať.
Ukázalo sa ako správna cesta. Niekoľko nasledujúcich rokov a hlbšej štúdii som sa začala pohrávať s myšlienkou vitaránstva - alebo tkz. RAW stravy. Keďže hlavne v letných sezónach mi nič okrem čerstvej ľahkej stravy ani nevyhovovalo prechod pol pomerne jednoduchý. Ako väčšínová vitariánka to ťahám až dodnes.
Zistila som, že sa stačilo naučiť  počúvať svoje telo.
Každý nový poznatok a recept ma tešil natoľko, že som sa o radosť delila s mojím okolím. To začalo čoskoro reagovať.
Popri inšpirácii okolia sa mi darilo pomáhať ľuďom pri rôznych problémoch a skôr ako som sa nazdala ma začali vyhladávať viac a viac. Pokračovalo to niekoľkými verejnými prezentáciami, workshopmi, ochutnávkami, poradenstvom, a verejným pôsobením.
A tak som tu, s mojou prvou stránkou a cítim sa hrdo a motivovaná pokračovať ďalej v plnení si svojich snov. Momentálne sa venujem štúdiu Ayurvedskej medicíny, masáží a aby som naplno rozvinula schopnosť pomôcť žiť lepší, kvalitný a dlhý život.

 Možno ste tu po prvý krát. A možno ma už poznáte a preto ste tu.
Chcem vám zo srdca poďakovať!
Verím, že moja vízia pomôcť, inšpirovať, naučiť alebo proste len vyčariť úsmev, sa mi splní. Dozviete sa veci, ktoré vás zaujmú, zlepšia vám život a pomôžu cítiť sa dobre vo vlastnej koži.

Na zdravie

Vanda / SHE'S ALL RAW

Facebook

Ponuka

  • Skupinové prednášky
  • Týždenné a mesačné jedálničky
  • Osobné konzultácie
  • Ayurvedská diagnostika a masáže
  • Príprava a predaj raw sladkých a slaných pokrmov
  • Ochutnávky
  • Príprava a predaj Green Smoothie
  • Cvičenie Yogy
  • Škola (ne)varenia

Vaše postrehy

Blanka Kobayashi

Matsudo International Cultural Ambassador - TOKYO, JP

 

Vanda is super talented and knows what she is talking about. She makes amazing food, healthy, nutritious and raw.

Kontaktujte nás