VPLYV LUNY NA NAŠE TELO

Insomnia počas splnu? Tiež tým trpíte?

Niet pochýb o tom, že mesiac má na naše telo obrovský vplyv. Veľa z nás má naštudovaný lunárny kalendár a vie podľa neho, kedy sa strihať, farbiť, alebo ísť na kozmetiku. Áno, mesiac vplýva na všetko možné, aj nemožné.
A má ešte jednu super vlastnosť. Dokáže naše telo efektívne zbaviť škodlivín a toxínov. Tie prijímame z vonkajšieho prostredia, ale vytvárame si ich aj my sami. Zapríčiňuje ich zlé stravovanie a nekončiaci stres, ktorému sme denno denne vystavovaní.
Čo si tak najbližší spln vyskúšať malý experiment :-)?

Tento spln dáme organizmu reset. Nech si len pekne odpočinie od namáhavého trávenia a ušetrenú energiu investuje do regenerácie, a "nápravy škôd". Tento reset je totiž najúčinnejší počas splnu a novu, kedy sila mesiaca pomáha telu lepšie a efektívnejšie sa čistiť a zbavovať škodlivín.

Moje očisty sú vždy počas fáz mesiaca, a to nasledovne:

Čo robiím počas SPLNU?
Počas splnu má telo tendenciu zadržiavať. Nemá až takú silu zbavovať sa škodlivín. Preto je dobrý pôst na čerstvých šťavách a smoothie, kedy telu umožníme prečkať tento stav. Najlepšie je to aj deň pred a deň po splne.

Čo robím, keď je mesiac v NOV?
Novu hovorím aj “nový začiatok” a on ním aj naozaj je. Detoxikačná schopnosť tela je na vrchole a telo má najväčšiu schopnosť zbavovať sa škodlivín a čistiť sa. Tu mu vieme veľmi efektívne pomôcť pôstom. Konkrétne pitím vody ( ak nevydržíte tak maximálne štiav 12 hodín pred začiatkom a 12 hodín po vrchole nov ).

*Na záver by som ešte yogínom odporučila efektívnu očistu tela Shank Prashalana. Ako na to, zdielam vo videu pod článkom.

V prípade, že sa aj vy pohrávate s myšlienkou detoxu, odporúčam začínať počas fáz mesiaca. Benefity budú cítiteľné intenzívnejšie. Skúste sa počas vašich detoxikačných dní vyhýbať stresu a zvýšenej aktivite. Čistenie by malo prebiehať, keď je telo v pokoji a má dostatok energie na vyčistenie sa.

Na záver už len na zdravie vášmu chrámu.

 

ZDROJ / môj článok na : www.fitshaker.sk

Facebook

Ponuka

  • Skupinové prednášky
  • Týždenné a mesačné jedálničky
  • Osobné konzultácie
  • Ayurvedská diagnostika a masáže
  • Príprava a predaj raw sladkých a slaných pokrmov
  • Ochutnávky
  • Príprava a predaj Green Smoothie
  • Cvičenie Yogy
  • Škola (ne)varenia

Vaše postrehy

Blanka Kobayashi

Matsudo International Cultural Ambassador - TOKYO, JP

 

Vanda is super talented and knows what she is talking about. She makes amazing food, healthy, nutritious and raw.

Kontaktujte nás