SMOOTHIE VITAL SA NA VÁS UŽ ČOSKORO TEŠÍ V NIEKOĽKÝCH PREVÁDZKACH STARÉHO MESTA

"Dreams come true, when you believe."

Sny sa plnia, keď v ne veríš. A ja som verila. Cesta a boj so zaužívanými normami nášho štátu tento proces spomalil, no nezrušil. Konečne mám možnosť hrdo vám predstaviť dielo z dielne Rawlicious.bio - Smoothie VITAL.

                       Ide o jeden z troch smoothie, ktoré sa budú ponúkať v našej prevádzke na Žilinskej - Staromestké trhovisko, ako aj na našich workshopoch a za malú chvíľu aj v niekoľkých prevádzkach Starého mesta. Práve tie nás oslovili svojou ponukou a pôsobením. (* mená prezradím už čoskoro)

Postupne vám podrobne predstavím každý smoothie no dnes si poďme spoločne "posvietiť" na smoothie VITAL a čím je tak výnimočný.

Ako som už spomenula, VITAL patrí medzi môj najobľúbenejší smoothie. Recept som dlho zdokonalovala až sa mi podarilo “vyšpikovať” ho na verziu, ktorá je prijémne krémová, komplexne výživná a chutí rovnako mužom aj ženám.

Základom je banán a mango. To dodá prírodný cukor a má neobvykle vysoký obsah antioxidantov – vitamínu C, E a betakaroténu. Tie sú nevyhnutné pre náš imunitný systém a ochránia telo pred voľnými radikálmi a starnutím buniek. Mango patrí medzi najbohatšie prírodné zdroje vitamínu B6. Nedostatok tohoto vitamínu sa prejavuje nervozitou, nespavosťou, depresiami a neschopnosťou sústrediť sa. Betakarotén, mangán a meď, sa postarajú o zdravú farbu a pigmentáciu pleti. Kyselina pantoténová, ktorú mango tiež obsahuje, oživuje farbu a kvalitu vlasov a bráni nadmernému vypadávaniu.

Draslík prítomný v hojnom množstve aj v banánoch navyše pôsobí na vylučovanie prebytočných tukov a tekutín v tele.
Kokos a vanilka mu dodajú nádych exotiky a špeciálnu chuť.

Kokos tiež udrží vlhkosť v pleti a vanilka sa ako "životabudič" postará o krvný obeh vo vašom tele.

Zelenou zložkou je mangold - ktorý nie je veľmi známy, zato jeho účinky na zdravie sú pozoruhodné.

Je výživnejší ako špenát a má účinky napr. aj proti skleróze. Vitalizuje mozog, odstraňuje nervozitu a únavu, zlepšuje koncentráciu. Priaznivo účinkuje na látkovú premenu a na vegetatívny nervový systém. Mangold sa tiež vyznačuje vysokým obsahom karoténu, vitamínu C, obsahuje tiež vitamíny B1, B2 a veľa minerálnych látok, predovšetkým draslík, vápnik, železo a fosfor.

V neposlednom rade je smoothie obohatený o bylinku Shatavari. Tá je totiž špeciálne prospešná pre ženské pohlavné orgány a plodnosť.  Chráni a vyživuje celé telo a často sa používa na liečbu potencie alebo pri problémoch otehotnieť. Odopierať by si ju nemali ani muži. Shatavari je prírodné afrodiziakum, zvyšuje libido a taktiež kvalitu spermií.
Úspešne tiež lieči aj žalúdočné ťažkosti a črevné poruchy a poradí si zo zápalmi.

Potrpíme si na kvalitu a detaily, do každého našeho smoothie pridávame Šungitovú vodu a je servírovaný v skle.

Tak čo? Presvečila som vás skúsiť tento vynikajúci zelený zázrak? Už sa veľmi teším na vaše reakcie.

 

Facebook

Ponuka

  • Skupinové prednášky
  • Týždenné a mesačné jedálničky
  • Osobné konzultácie
  • Ayurvedská diagnostika a masáže
  • Príprava a predaj raw sladkých a slaných pokrmov
  • Ochutnávky
  • Príprava a predaj Green Smoothie
  • Cvičenie Yogy
  • Škola (ne)varenia

Vaše postrehy

Blanka Kobayashi

Matsudo International Cultural Ambassador - TOKYO, JP

 

Vanda is super talented and knows what she is talking about. She makes amazing food, healthy, nutritious and raw.

Kontaktujte nás