RETRO BIRTHDAY RUN - RAWLICIOUS WORKSHOP

Dňa 28. 05. 2016 sme zavítali do známeho nákupného centra OC Retro v Bratislave, ktoré v ten deň oslavovalo už 5. narodeniny. Pri tejto príležitosti si Retro pripravilo naozaj slávnostný program, ktorého súčasťou bol predovšetkým RETRO Birthday Run 2016.

Mestký bežecký okruh v rozsahu 5. alebo 10. km bol pripravený pre profesionálov, ale aj úplných začiatočníkov. Šlo tu najmä o spoločenskú udalosť určenú pre športovcov, mládež, starších ľudí a rodiny s deťmi. Na všetkých zúčastnených čakali tanečné vystúpenia, dražba dresov a športových pomôcok známych športovcov, maľovanie na tvár, autogramiáda a vystúpenia známych osobností ako napr. skupiny Smola a Hrušky, spaváčky Celeste Buckingham a vynikajúceho speváka menom Andrew May. Výťažok z dražby putoval na charitatívne účely pre muskulárnych dystrofikov z bratislavského Ružinova.

No a kde je šport, rodinky a zdravo naladení ľudia, tam nesmie chýbať Rawlicious.bio. Pripravený bol workshop na stage a tentokrát sme na mieste už od rána predávali naše zdravé RAW pochúťky.

ZDRAVIE NA STOLE

Od cca 10 hodiny mali návštevníci Retro Birthday Run 2016 možnosť ochutnať a zakúpiť si naše chutné ručne pripravené zdravé produkty. Na výber mali vynikajúce RAW tyčinky - Čokomint proteínovú tyčinku s konopnými semiačkami a môj nový výtvor, karamelovú RAW tyčinku. Okoloidúci uvítali možnosť ochutnávky RAW tyčiniek a otázkami sa to len tak hemžilo.

Keďže "živý chlieb" sa stretáva s obrovským úspechom na každej akcii, ktorej sa zúčastníme, nechýbal na našom stole ani tentoraz - vybrala som tri najobľúbenejšie príchute - olivový, pizza a nachos. "Živý chlieb" je zdravá, nepečená verzia semiačkového RAW chlebíka, ktorého základom je ľan a slnečnica. Je skvelou ľahkou a chutnou náhradou chleba a rôznych druhov pečiva.

V neposlednom rade sme na mieste po 1.x pripravovali náš nový smoothie s názvom VITAL, ktorého premiéra sa stretla s obrovským ohlasom všetkých zúčastnených.

Množstvo otázok, rozdaných vizitiek a letákov a zakúpených produktov z našej dielne dokázalo, že snaha o "osvetu" nie je márna, naopak, javí sa ako stále účinnejšia.

ZDRAVIE NA STAGEi

Krátko po 12 hodine sme sa s mixérom a surovinami presunuli na stage. Na divákov čakal už tradičný, obľúbený, RAWLICIOUS workshop. Tentokrát mali možnosť pozrieť si prípravu výživného ovocného smoothie a naučili sme ich ako si rýchlo a jednoducho dokážu pripraviť sladké čokoládové RAW guličky.

Znova sme si na pomoc zavolali dobrovoľníčky z davu, ktoré sa ukázali ako šikovné a múdre kočky a príprava im šla od ruky. Samozrejme najaktívnejší boli naši detskí pomocníci, ktorí nám RAW čoko guličky obalili a následne aj zjedli. Na svoje si všetci prišli aj pri ochutnávaní zdravého smoothie a ja som medzitým trochu vyspovedala pár ľudí z davu. Veľká väčšina už RAW stravu eviduje a workshop bol pre nich inšpiráciou, ako začať. Veľmi som sa tešila aj z prítomnosti mnohých mamičiek, ktoré zaujíma, ako a čo jedia ich ratolesti.

Verím, že sa nám aj tentoraz podarilo divákov naučiť a inšpirovať k zaradeniu čerstvej stravy do ich pestrého jedálnička. 20 minút ubehlo ako voda, ale v takomto prípade, stačí naozaj málo na inšpiráciu širokého okolia. Súhlasíte? :) Už sa na vás tešíme na ďalšom verejnom workshope, festivale alebo v škole varenia Radosť Variť - Polus.

Facebook

Ponuka

  • Skupinové prednášky
  • Týždenné a mesačné jedálničky
  • Osobné konzultácie
  • Ayurvedská diagnostika a masáže
  • Príprava a predaj raw sladkých a slaných pokrmov
  • Ochutnávky
  • Príprava a predaj Green Smoothie
  • Cvičenie Yogy
  • Škola (ne)varenia

Vaše postrehy

Blanka Kobayashi

Matsudo International Cultural Ambassador - TOKYO, JP

 

Vanda is super talented and knows what she is talking about. She makes amazing food, healthy, nutritious and raw.

Kontaktujte nás