SI ČO JEŠ - MASKA Z CHLADNIČKY

Vedeli ste, že pokožka je najväčším orgánom tela? Cez póry vstrebáva všetko čo sa jej dotkne a preto by sme mali obzvlášť dbať na to, čo si na ňu nanášame.

Zvyknem hovoriť, že si nedám na tvár to, čo by som nezjedla. Samozrejme to nie je tak do slova ale snažím sa na 90% držať tejto teórie a čo sa týka pletových masiek tak tu to u mňa platí na rovných 100%.

Inšpirujte sa mojou "krásou z chladničky" a to čo si na tvár natriete, to si aj zjete :)

 

RAŇAJKOVÁ MASKA S BANÁNOM A MEDOM:

Načo botox keď existuje banán?

Banán pokožku hydratuje a vypína. Stáva sa tak hebkejšia a prušnejšia. Môžete pridať med pre ešte kvalitnejšiu výživu.

Roztlačte banán pridajte 1 PL medu dobre zamiešajte a nechajte pôsobiť 10 až 20 minúť. Masku potom zmyte alebo zjedzte.

 

JAHODOVÝ RELAX NA VEČERU

Jahody obsahujú hydrokyseliny, ktoré odstraňujú odumreté bunky na pokožke spolu z medom, ktorý vyživí a pár kvapkami ľevandulovej esencie doprajte pleti 30 minutový zaslúžený relax. Stačí rozmixovať 3-5 jahôd s 1 PL medu a pár kvapkami ľevandulového oleja.

MÔJ TIP: Odumreté bunky na pokožke výborne odstráni aj papáya. Navyše obsahuje enzým papaín, ktorý znižuje zápal a predchádza hnisaniu.

 

 

ŠKORICOVÝ BOJ PROTI CHOROBE A ZÁPALOM

Škorica má antibakteriálne a protizápalové účinky. Spolu s medom je to vynikajúca kombinácia, ktorú používam vnútorne, keď na mňa "niečo lezie". Dá sa však použiť aj na pleť a to hlavne ak je aknózna a má sklony k zapalovaniu. Zmiešajte 1 PL škorice s 1 PL medu a naneste na pleť na 20 minút. Potom spapajte.

 

MÔJ TIP:

Ak vás trápia čierne bodky skúste túto jednoduchú pomoc: natrite med so škoricou na miesta, kde sa bodky vyskytujú a priložte na miesto vatový tampón alebo gázu - nechajte zaschnúť a strhnite. Keď sa pred tým naparíte nad vývarom z harmančeka, čierne bodky pôjdu von rýchlejšie a efektívnejšie :) Med a škorica má navyše protizápalové účinky a tak zabráni  zaneseniu pórov.

 

 

 

 

VYPNÚŤ PLEŤ A ZBAVIŤ SA ŠKVŔN S CITRÓNOM:

Citrón pokošku spevní a pri pravideľnom používaní vybieli škvrny na tvári. Stačí vyžmýkať 1 celý citrón smiešať s 1 KL sezamového alebo šípkového oleja a natrieť na tvár. Nechajte pôsobiť 30 minút.

MÔJ TIP: Šípkový olej sa výborne vstrebáva, hydratuje a zbaví pigmentových nedokonalostí. Môžete ho aplikovať na noc a ranný pohľad do zrkadla vás prekvapí! A určite len v dobrom :)

 

 

JABLKOVÝ OCOT = VYNIKAJÚCI TONIK

Túto informáciu vedela už Helena Trójska a denne ho na tvár aplikovala na zjednotenie pleti. Spravte tak aj vy a vymeňte bežný tonik za jablkový ocot. Pomer je 1 KL na 1 šálku vody. Potom už len stačí aplikovať na tvár a nechať uschnúť.

 

 

Facebook

Ponuka

  • Skupinové prednášky
  • Týždenné a mesačné jedálničky
  • Osobné konzultácie
  • Ayurvedská diagnostika a masáže
  • Príprava a predaj raw sladkých a slaných pokrmov
  • Ochutnávky
  • Príprava a predaj Green Smoothie
  • Cvičenie Yogy
  • Škola (ne)varenia

Vaše postrehy

Blanka Kobayashi

Matsudo International Cultural Ambassador - TOKYO, JP

 

Vanda is super talented and knows what she is talking about. She makes amazing food, healthy, nutritious and raw.

Kontaktujte nás