SI ČO JEŠ - BIELE ŽIARIVÉ ZUBY

Ak radi popíjate čaj alebo kávu, rôzne džúsy alebo červené víno je dosť pravdepodobné, že sa vám skôr, či neskôr, začne usadzovať povlak na zuboch. Tým sa vytratí ich žiarivá bielosť , vy prestanete ukazovať okoliu svoje zúbky a vytratí sa aj chuť usmievať. V takej chvíli pravdepodobne začnete uvažovať o rôznych formách bielenia.

Na trhu je ľahko dostupných niekoľko metód. Bieliace prúžky, pasty, laser,... spôsobov je veľa, môžu byť dosť nákladné, ale hlavne, spôsobujú zvýšenú citlivosť zubov a rôzne zdravotné problémy. Bieliace pasty a pasty všeobecne, sú kapitola sama o sebe. Všetky chemické látky, obsiahnuté v pastách, vstrebávame priamo cez ústnu dutinu do tela a do zažívacieho ústrojenstva. To vedie k ťažkostiam s trávením a intoxikácii tela.

Aj tu však existujú prírodné spôsoby, ako sa vyhnúť drahým a nezdravým spôsobom bielenia. Prezradím vám, ako ušetriť zdravie aj peňaženku a dopriať si prirodzene biely úsmev už za krátky čas. Niektoré vás možno prekvapia, ale spokojnosť vám viem garantovať, všetky mám totiž odskúšané.

Na bielenie a ústnu hygienu používam výlučne produkty matky prírody a veru, ešte nikdy ma nesklamala.
Tu je 6 z nich, ktoré vám zuby vybielia, ošetria a niektoré sa postarajú aj o zdravie vašej ústnej dutiny:

 

KOKOSOVÝ OLEJ - je jedinečná univerzálna pomôcka pri starostlivosti o telo a nemal by chýbať v žiadnej domácnosti. V ústnej dutine má napríklad schopnosť odstrániť povlak a baktérie, ktoré na ňom sídlia a spôsobujú zafarbenie a zápach. Navyše dbá o zdravie ďasien a udržuje svieži dych. Stačí 1 KL kokosového oleja premiešať so slinami a po dobu 10 minút "miesiť" v ústach s dôrazom na všetky strany zubov. Aplikovať najlepšie 2 - 3 x týždenne.

JAHODY - vďaka vysokému obsahu vitamínu C, kyseliny citrónovej ale hlavne kyseliny jablčnej efektívne vybielia zuby už za 10 dní. Jahody je možné zmiešať s trochou sódoy bikarbóny, aby sa neutralizovalo Ph v ústach. Aj sóda obsahuje kryštály, ktoré povlak na zuboch rozrážajú.

KURKUMA - zafarbí na žlto všetko okrem zubov! Je to naozaj tak, stačí si rozrobiť kurkumový prášok s kokosovým olejom a namočiť doň kefku. Čistiť cca 3-5 minút krúživými pohybmi. Kurkuma navyše lieči ďasná a paradontózu! Predchádza zápalu a uzdravuje ústnu dutinu.

HIMALÁJSKA SOĽ - jej kryštály efektívne rozbijú žltý povlak na zuboch, navyše dobre dezinfikuje ústnu dutinu. Odporúčam aplikovať 1 - 3 x mesačne (závisí od citlivosti a kvality vašich zubov) na zubnú kefku a jemne masírovať zuby po dobu 1 minúty. Následne v rámci výplachu premiesiť v ústach s trochou vody a môžete si aj vyglogdať hrdlo.

NA ZÁVER: Tak a už to viete. Stačí už len uviesť teóriu do praxe, pozorovať výsledky a zdielať túto informáciu ďalej. Dajte šancu prírode a tá sa vám odmení. Budem rada ak mi do komentárov pod článkov napíšete svoje skúsenosti a postrehy.

Facebook

Ponuka

  • Skupinové prednášky
  • Týždenné a mesačné jedálničky
  • Osobné konzultácie
  • Ayurvedská diagnostika a masáže
  • Príprava a predaj raw sladkých a slaných pokrmov
  • Ochutnávky
  • Príprava a predaj Green Smoothie
  • Cvičenie Yogy
  • Škola (ne)varenia

Vaše postrehy

Blanka Kobayashi

Matsudo International Cultural Ambassador - TOKYO, JP

 

Vanda is super talented and knows what she is talking about. She makes amazing food, healthy, nutritious and raw.

Kontaktujte nás